Konfirmand - Takketale /kort
Beskrivelse
I år kan du vælge mellem fire konfirmand-workshops med forskellige temaer. Du kan deltage i alle fire og få det hele med, eller du kan nøjes med den eller de workshops, der vækker din største interesse.
På denne workshop arbejder vi med takketalen og hjælpes med at finde de ord, der passer til netop dig og din konfirmation.
Vi taler om, hvordan man bygger en god tale op, hvad man kan sige tak for, og hvordan man gør talen både personlig og nærværende. Du får inspiration, konkrete værktøjer og mulighed for at skrive på din egen tale i et trygt fællesskab.
Workshoppen handler ikke om at være perfekt, men om at finde modet til at sige noget, der betyder noget. Sammen deler vi idéer, og hjælper hinanden. Målet er, at du går hjem med en god start på en tale, som du kan være stolt af at holde på din store dag.
Undervisere
Undervisningsgange:
- Industrivej 18, 8450 Hammel2027-03-13T11:00:00 - 2027-03-13T14:00:00